System napinania tkanin

1
min read
A- A+
read

Pikowanie i tapicerowanie to nasza specjalność - meble zagłówki oraz ściany!

Dekorator wnętrz zajmujący się napinaniem tkanin na ścianach i sufitach, łączy wiekową tradycje z nowoczesną technologią. Zastosowanie tkaniny na ścianie w naszym systemie umożliwia bezproblemową wymianę tkaniny na nową - do całkowitej wymiany kolorystyki pomieszczenia wystarczy zaledwie kilka godzin bez jakichkolwiek uciążliwości związanych z tradycyjnym remontem.

TNT (technika napinania tkanin) to przede wszystkim:

  • efektowna, oryginalna i praktyczna aranżacja ścian oraz sufitów,
  • ciekawe rozwiązania projektowe,
  • pikowanie punktowe oraz liniowe
  • zdecydowanie większa możliwość zharmonizowania ścian z dekoracją okien, koncepcją tapicerską czy szeroko pojętym zamysłem architektonicznym.

Tkanina napięta na systemie TNT ukryje każdą nierówność ściany ponieważ tkanina odstaje od ściany na 8 mm

Dodatkowe zalety tej metody to także poprawa termiczna jak i akustyczna. Jest to szczególnie ważne we wnętrzach urządzonych w stylu high – tech, gdzie często panuje słaba akustyka. Przy wysokiej klasie sprzętu hi-fi wykończenie nawet jednej ściany w tkaninę znacznie poprawia parametry akustyczne. Ponadto na ścianie może się znaleźć dowolna tkanina  - nie ma w tym przypadku praktycznie żadnych ograniczeń. Stylowe wnętrza wymagają, oczywiście, szczególnie starannego doboru deseni.

We współczesnych wnętrzach wszystko zależy od gustu użytkowników oraz ogólnej koncepcji dekoratora. Ściany pokryte tkaniną przepuszczają powietrze (oddychają) przez co wnętrze staje się bardziej naturalne.