Czym jest system TNT

Tradycyjne metody tapicerowania ścian odchodzą w przeszłość. Zszywki, listewki, maskujące pasmanterie zostają wypierane przez nowoczesne technologie ubierania płaszczyzn. Chcąc zapewnić pełną kompleksowość naszej oferty, do szerokiej gamy naszych usług i produktów dołączyliśmy najnowocześniejszy,  na świecie system napinania tkanin na ścianie - TNT.

System TNT pozwala perfekcyjnie "ubrać" każdą, nawet niestandardową ścianę lub sufit, otwiera olbrzymie możliwości plastyczne i kolorystyczne, można ją zastosować w połączeniu z niemal każdą tkaniną dekoracyjną dostępną na naszym rynku.

Nasz system oferuje nieograniczone możliwości, możemy wykonać zarówno pojedyncze ściany w mieszkaniach jak i największe realizacje. W naszym portfolio mamy mieszkania, domy, restauracje, hotele, teatry, sale kinowe oraz instytucje państwowe. Dlatego na podstawie dotychczas zdobytego doświadczenia jesteśmy w stanie stwierdzić że poradzimy sobie z każdym projektem.

Tkanina na ścianie
Akustyka

Sama tkanina jest już elementem redukującym pogłos. Umieszczanie pod nią całej gamy różnych materiałów akustycznych począwszy od włóknin poprzez gąbki, skończywszy na zaawansowanych ustrojach może dać nam żądany efekt akustyczny. W takich wnętrzach tkanina pełni głównie rolę dekoracyjną, przykrywającą to co znajduje się po nią. Dzięki temu możemy wykańczać również profesjonalne aule, kina czy teatry. Mamy wiele realizacji kin domowych, które pozwalają się cieszyć koneserom jakości odsłuchu swoim sprzętem HiFi.

Napinanie sufitu tekstylnego
Szybki montaż i prosta wymiana tkaniny

Układanie profili jest niezwykle prostym procesem. W zależności od podłoża mocujemy je na klej bądź zszywki, w wyjątkowych sytuacjach gdzie są stare tynki dla bezpieczeństwa kołkujemy. Raz ułożony ruszt umożliwia wpinanie i wypinanie kolejnych tkanin dzięki temu możemy w komfortowy sposób wymieniać tkaninę na nową.

Aby zacząć mocowanie systemu TNT powinny być wykończone wszelkie sąsiadujące powierzchnie jak sufity, opaski drzwiowe, cokoły czy szafy.

Miękka tkanina napięta na ścianę
Miękkość

Usługa wykonana na systemie TNT, posiada dystans 9 milimetrowy, który zawsze wypełniamy włókniną, dlatego oprócz miękkich właściwości wizualnych tkaniny uzyskujemy faktyczną miękkość powierzchni. Dodatkowo tym dystansem, maskujemy wszelkie nierówności podłoża a ściana jest perfekcyjnie prosta i miła w odbiorze.

Ściany tapicerowane tkaniną
Pikowania

Wykorzystując nasze profile możemy w prawie dowolny sposób (nawet luki) układać listwy montażowe aby uzyskać żądany efekt wizualny. Po umieszczeniu gąbki (3 do 4 cm) i napięciu tkaniny uzyskujemy głębie rysunku naszej kompozycji. 

W pikowaniu punktowym, profile wykorzystujemy tylko na obwodzie lecz aplikujemy grubszą gąbkę i pikujemy w tradycyjny sposób. Dzięki temu możemy uzyskać miękką, plastyczną ścianę o nieskończonych gabarytach (niemodułową)

Tapeta materiałowa
Napinanie tkanin na gładko

Dobieranie poszczególnych elementów tekstylnych wystroju wnętrza do zakupionej tapety odchodzi w przeszłość – teraz pokrycie ścian można dobrać pod kątem firan, zasłon czy wykładzin.

Połączenie materiałów na ścianie
Przygotowanie ściany

Ściany wykonane w naszej technologii nie wymagają specjalnego przygotowania, wręcz przeciwnie maskują wszelkie nierówności czy pęknięcia. Jest to szczególnie przydatne na poddaszach gdzie praca więźby dachowej powoduje wszelkie rysy i nieszczelności na płytach gipsowo-kartonowych.

Napinanie tkaniny na zaokrąglone ściany
Koła i krzywizny

System umożliwia również wykonanie łuków. Profile po odpowiednim nacięciu można swobodnie wyginać dając nam możliwość wykończenia półokrągłych nadproży okien czy też łukowych kompozycji naszych ścian.

Czyszczenie ścian tapicerowanych
Konserwacja

Na pewno ściany są znacznie mniej narażone na jakiekolwiek zabrudzenia niż kanapy czy fotele. Jeżeli się to zdarzy można ścianę wyjątkowo uprać odkurzaczem do prania dywanów na mokro. Nowoczesne tkaniny dekoracyjne posiadają najczęściej apreturę, która utrudnia wnikanie kurzu w głąb tkaniny. Wystarczy raz do roku odkurzyć ścianę zwykłym domowym odkurzaczem.