Opis techniczny systemu

Profil do tapicerowania ścian
Profil TNT

Profil wykonany jest z PCV, posiada certyfikat trudnopalności M1, całkowicie nadajacy się do recyklingu. Jest produkowany w kolorze białym i czarnym w odcinkach 200 cm a jego szerokość to 4 cm.

Ubranie ściany polega na wprowadzeniu, tkaniny w sposób liniowy w kanał nie jak w tapicerstwie w sposób punktowy przy pomocy gwoździ czy zszywek. W systemie TNT każda nitka w wątku i osnowie tkaniny jest naciągnięta poprzez specjalnie ukształtowany w profilu zamek. 

Tapicerowanie ścian przekrój
Przekrój systemu

Przekrój przez nasz system. Widoczne jest wypełnienie pod tkaniną, oraz sposób mocowani profilu i tkaniny na brzegach. Zasada działania naszej listwy TNT. Po wprowadzeniu tkaniny w kanał profilu, specjalnie wyprofilowany zamek utrzymuje ją na stałe w żądanej pozycji.

Wykończenie brzegów tapet materiałowych
Perfekcja wykończenia na brzegach

Profil został tak zaprojektowany aby zapewnić estetyczną oblamówkę na  brzegach systemu TNT. Przy wykończeniu brzegów stykających się ze ścianą lub inną powierzchnią wciskamy nadmiar materiału w szczelinę między profilem, a ścianą. W przypadku gdy brzeg wypada na płaskiej powierzchni niestykającej się z innymi elementami przyklejamy nadmiar tkaniny do boku listwy przy pomocy specjalnego kleju do tkanin.

Połączenia materiałów na ścianach tapicerowanych
Rodzaje łączeń tkaniny

Przy naszym systemie mamy możliwość wyboru łączenia tkanin. Pierwszy sposób to klasyczne zszycie materiału, dzięki czemu połączenie jest prawie niezauważalne. Drugim, najbardziej popularnym, sposobem jest połączenie tkanin w pojedynczym profilu przez co też jest dyskretne. Kolejne dwa sposoby są bardziej dekoracyjne. Wykorzystuje się do nich dwa profile, w które następnie wpinana jest tkanina w dwóch lub trzech miejscach.

Narożniki ścian tapicerowanych i tapet materiałowych
Narożniki

Absolutny hit, który wpływa na obniżenie kosztów i czasu pracy. W narożniku wewnętrznym potrzebujemy tylko jeden profil. Kładziemy go odsuwając kanał nośny profilu o 9 mm od ściany. Przejście tkaniny przez narożnik zewnętrzny wymaga wystawienia poza ścianę profilu o 9 mm.

Ściany tapicerowane zaokrąglone
Profile do wykańczania łuków

Profil TNT - flexi z nacięciami, umożliwia nam wykonanie łuków zewnętrznych lub wewnętrznych. Dzięki temu możemy wykonać wszelkie krzywizny, nawet o małych promieniach.

Rodzaje podkładów pod ściany tapicerowane
Podkłady

Przestrzeń pod tkaniną wypełniamy miękkim materiałem, który ma na celu poprawić akustykę i dodać miękkości ścianie. Najczęściej stosujemy włókninę do wykańczania ścian na gładko oraz pianek tapicerskich przy pikowaniach. W zależności od potrzeb klienta możemy także zastosować różne, specjalne wypełnienia takie jak filc lub wełna mineralna, które posiadają atest trudnopalności, pianki termoelastyczne oraz pianki akustyczne.